Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Cast P. C., Bogini oceanu

Autor: GumcioBook [mylittlelibrary-gumciobook.blogspot.com]

 

Tytuł: "Bogini oceanu"
Autor: Cast P.C.
Wydawnictwo: Książnica
Ilość stron: 408


W dniu swych dwudziestych piątych urodzin Christine Canady wypowiada zaklęcie, które miało sprawić by w jej zyciu było więcej magii. Nastepnego dnia przygotowując się do wyjazdu spotyka piękną i tajemniczą kobietę, która znika tak szybko jak się pojawia. Potem sprzedawczyni bizuterii oddaje jej naszyjnik z bursztynem uważając, że może ją chronić przed złem, które pojawi się w życiu Christine.
Kiedy samolot rozbija się na morzu CC zaczyna tonąć. Ratuje ją syrena i zamienia się z nią ciałami. Gdy tylko Christine zaczyna rozumieć co się stało napada ją tryton- Sarpeton porządający jej. Uciekając od niego znajduje kobietę, którą wcześniej spotkała przy windzie. Okazuje się, że jest ona boginią ziemi- Gają, jak również matką syreny, z którą CC zamieniła się ciałem. Christine dostaje szanse być znowu człowiek chcąc uciec od Sarpetona. Wystarczy tylko, że znajdzie miłość na lądzie w czasach średniowiecznych. Nawet gdy przystojny rycerz przybywa jej na ratunek i ,w którym CC może znaleść głębsze uczucie, myśli ona tylko o jednym- by powrócić do oceanu i znów zanleźć się z trytonem o imieniu Dylan.

Świetna książka. Zdecydowanie się na niej nie zawiodłam. Niesamowita i magiczna. Ukazuje charakter i tryb życia ludzi w średniowieczu. Cast pisze o nienawiści, przyjaźni i miłości. Ciekawe wydarzenia i ciągłe niespodzianki sprawiły, że nie mogłam zmrużyć oka. Najbardziej podobała mi się postać głównej bohaterki. Współczesna kobieta musiała znieść dyskryminujące zachowanie mężczyzn w tamtych czasach i to z uśmiechem na twarzy. Były momenty, w których się śmiałam i te przy, których płakałam. Serdecznie polecam. Daje 6/6. 

piątek, 11 maja 2012, fosher
Tagi: Cast P C

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Sophie, *.dip.t-dialin.net
2012/05/15 15:58:42
Mi książka się tak nie spodobała, że oddałam ją z powrotem. Jak dla mnie zbyt erotyczna.
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka