Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Jaye Wells, Rudowłosa

Autor: Avo_lusion [ksiazkizbojeckie.blox.pl]

 

Rudowłosa - chłodna, irytująca, rozdarta pomiędzy światami. Niemalże męska, bo w świecie, w którym przyszło jej żyć nie ma miejsca na czułości. Musi odnaleźć własną tożsamość bez względu na poniesioną ofiarę.

Sabina Kane, pół-wampirzyca, pół-mag, jest outsiderką, która ucieka od uczuć, relacji międzyludzkich i działa wbrew sobie. Ród wampirzy jej nie akceptuje, a jedynie toleruje ze względu na to, że dziewczyna jest świetną zabójczynią, która wykonuje na zlecenie brudną robotę. Z kolei magowie odcięli się od Sabiny już od początku jej istnienia, więc rodzina ze strony ojca dla niej nie istnieje. I tak oto bohaterka jest zawieszona pomiędzy dwoma światami, czuje się niechciana, poniżana przez swoją babkę – przywódczynię wampirów.

Los Sabiny zaczyna się zmieniać, kiedy poznaje pewnego maga – jak się okazuje, wysłannika jej zapomnianej rodziny. Ów mag zsyła najpierw na dziewczynę demona, który szybko staje się jej przyjacielem, żyjącym pod postacią kota. Sabina zaczyna mieć przyjaciół, a także czuje coś do przystojnego maga. Co więcej – dowiaduje się, że ma siostrę bliźniaczkę, a jej ojciec najprawdopodobniej żyje.

Sabina Kane to osoba, która odrzuca ludzi wokół siebie z zasady i dba tylko o swoje jestestwo. Nowe uczucia, które się  w niej rodzą bynajmniej nie zmieniają jej na mniej agresywną czy bardziej wyrozumiałą.

Autorka wprowadza do powieści sporą dawkę humoru – jednak nie wynika on z komizmu sytuacji, ale ze świadomie rozpisanych dialogów, które mają wywołać salwę śmiechu.

Czytając „Rudowłosą” widać amerykańską superprodukcję z efektami specjalnymi. Na ekranie może być, na kartach książki – niekoniecznie. Nie mobilizuje to niestety do sięgnięcia po kolejne tomy.środa, 02 maja 2012, fosher
Tagi: Jaye Wells

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka