Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Licia Troisi, Dziedziczka Smoka [3 tomy]

Autor: Sophie [bucherwelt.blogspot.com]

 

Postanowiłam zrecenzować wszystkie trzy książki, jako całość ponieważ chyba nie dałaby, rady wycisnąć na każdą osobno porządnej recenzji. ;)

Książka jest skierowana typowo dla dzieci, ewentualnie dla młodzieży, jak ktoś lubi tak styl. Styl, który niezmiernie mnie irytował w pierwszej części, ponieważ jest okropnie dziecinny. Prawie wszystkie słowa są zmiękczone, więc wychodzi to tak... słodko. Ale już czytając część drugą nie przeszkadzało mi to tak bardzo, trzeba było tylko inaczej na to spojrzeć i dało się przełknąć całą historię.

Niestety odniosłam wrażenie, że autorka nie zna zbyt dobrze świata nastolatków. Wszystko wychodziło u niej tak niedojrzale, jakby to były wciąż dzieci. A już nie były.  A przynajmniej nie powinny się tak zachowywać. Nieumiejętnie wrzuciła do powieści motyw zakochania, nad którym tylko ręce załamywać. Dość żałośnie to wyszło niestety. Do tego większość postaci miała w życiu pod górkę, ale było to tak dziwacznie opisane, że nie budziło to współczucia czy czegoś w tym stylu, o nie. Raczej rozbawienie i irytacje. Zdecydowanie przedobrzono tutaj z ich historiami, więc całość wyszła komicznie.

Ogólnie to zaciekawiły mnie ogromnie pozostałe książki tej autorki związane z Światem Wynurzonym i pewnie niedługo po nie sięgnę. Mam tylko ogromną nadzieję, że tłumaczenie nie jest takie słitaśne, jak tutaj.

Plusy: Pomysł, który uważam, że jest naprawdę świetny. Czytałam już kilka książek o smokach, więc takie przedstawienie całej historii podobało mi się. ;3 Gdyby tylko wykonanie było lepsze...
Okładki są absolutnie obłędne! Zakochałam się w nich!

Minusy: Sofia, czyli główna bohaterka, która przedstawia się, jako "modelową łajzę" i faktycznie się tak zachowuje. Okropnie irytująca.
Długość. Książki były dość krótkie i jakieś takie źle poskładane.

Ciekawostka: Kolejna trylogia zamienia się w serię. Cała historia wydawała mi się porzucona przed końcem i jak się okazało, to nie tylko wrażenie. Pewnie sięgnę po dalsze książki, ponieważ lubię kończyć to co zaczęłam.

Ogólna ocena: 6/10 

niedziela, 06 maja 2012, fosher
Tagi: Licia Troisi

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Recenzentka, *.dsl.dynamic.t-mobile.pl
2013/06/08 13:23:27
Witaj! Właśnie dostałam informację od wydawnictwa, że czwarty i piąty tom "Dziedziczki Smoka" będzie PRAWDOPODOBNIE wydany późną jesienią. Wcześniej po prostu nie mieli możliwości przedłużenia licencji. Niestety nie potrafili podać dokładnej daty. Wiele osób irytował fakt, że wątki nie zostały dokończone. Powodem była błędna informacja, że to trylogia. Nie, to nie jest trylogia. Części jest pięć.
-
Gość: Dziedziczka Smoka, *.dynamic.gprs.plus.pl
2013/06/23 22:21:03
Wydaje mi się, że ogólni rzecz biorąc dobrze podsumowałaś te III pierwsze tomy. Mi również zakończenie III przypominało niedokończona historię. Poza tym coś mi nie pasowało, no bo dopiero jest 4 ,, Dziedziców Smoków '' , a w książce było, że kiedyś było 5 Stróżów, tyle samo ile smoków strzeżących Drzewa Świata.
-
Gość: , *.ssp.dialog.net.pl
2013/07/03 12:42:26
Czy mi się wydaje, czy zwaliłaś całą recenzję ze strony bucherwelt.blogspot.com/2012/03/trylogia-dziedziczka-smoka-troisi-licia.html ???
-
felicja79
2013/07/03 12:48:43
Recenzja Sophie pojawiła się na tym blogu za jej zgodą!

Przeczytaj może najpierw, czym jest ten blog:
czytamyfantastyke.blox.pl/2012/04/Koalicja-milosnikow-fantastyki.html
Pod tym linkiem znajdziesz również komentarz Sophie, w którym przyłączyła się do naszej akcji "Czytamy fantastykę!"
-
Gość: ak, *.dynamic.chello.pl
2013/11/18 13:07:07
Wydawnictwo Videograf nie planuje wydać Dziedziczki smoka tomów 4 i 5 niestety. Dziś otrzymałem informację od nich.
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka