Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Łukjanienko Siergiej, Brudnopis

Autor recenzji: Honorata [ksiazkijaipankot.blogspot.com]

 

Tytuł: Brudnopis
Autor: Siergiej Łukjanienko
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron:
Rok wydania: 2008

 

Siergiej Łukjanienko to jeden z moich ulubionych pisarzy, którego wszystkie książki mam na półce i z niecierpliwością czekam na nowe. Odwiedzając księgarnię, trafiłam na  „Brudnopis” i wiedziałam, że muszę go mieć. Od tej pory, gdy mam ochotę poczytać, ale nie wiem co by to miało być, sięgam po tę książkę.

Kto z was nie chciałby  nagle dostać  nowego wspaniałego życia: wymarzonego domu, który dopasowałby się do najskrytszych pragnień, idealnej pracy i jeszcze przejścia do światów równoległych? Ja chcę! Ale za wszystko trzeba zapłacić.

Kirył Maksymowicz to zwyczajny dwudziestokilkulatek pracujący w dziale sprzedaży firmy komputerowej w Moskwie. Ma kawalerkę, kupioną prze rodziców, psa i właśnie zerwał z dziewczyną.

I nagle wraca do domu, zastaje tam obca kobietę, a mieszkanie wygląda zupełnie inaczej. Nie poznaje go pies. Stopniowo rodzina, wszyscy znajomi przestają o nim pamiętać. Ludzie, którzy rozmawiali z nim przed kilkoma minutami, nie pamiętają rozmowy. Kiedy Kirył poczuł, że wszystko już stracił, odezwał się telefon, a nieznany glos podał mu adres.

Noc, peron kolejowy zapomnianej stacji, biała ceglana wieża wodociągowa. Kirył otwiera drzwi i czuje jakby wracał do domu…

Serdecznie polecam miłośnikom fantastyki i nie tylko. Łukjanienko ma świetne pomysły a prostym językiem, beż żadnych udziwnień kreśli historie od których trudno się oderwać.

Po lekturze książki zaczęłam zwracać uwagę, na omijane do tej pory, wieże wodociągowe w moim otoczeniu. I tak, w parku, tuż obok mojego domu, stoi takie cudo.

 
Moja ocena:
6/6
piątek, 25 maja 2012, felicja79

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka