Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Poole Gabriella, Wybrańcy losu - Akademia Mroku, tom 1

Autor: Polonisty [polonisty.blox.pl]

 

Od kilku tygodni na mojej półce cierpliwie stały i oczekiwały na swą kolej dwa tomy Akademii Mroku. W końcu zdecydowałam się poświęcić im chwilę czasu. Czytałam je w sposób skokowy. Początek, koniec, kawałek przed końcem, powrót do początku i dalej reszta. Tom drugi czytało mi się jeszcze gorzej… i chciałabym wiedzieć co będzie w trzecim ale może już bez czytania ;)

 

Duży minus dla wydawnictwa MAK Verlag za literówki, błędy gramatyczne i ucięcia zdań. Ktoś się nie postarał :(

 

    Ogólnie książka zaliczana jest do paranormal romance, ja myślałam, że to fantasy a okazuje się, iż literatura dla młodzieży… paranormal ;) Rzuciłam oczkiem na inne tytuły tego wydawnictwa i się okazuje, że co drugi tytuł zawiera słowo „mrok”.

 

     Nie bardzo wiem co napisać o tym dziele. Zacznę od: to już było. Pomysł z elitarną szkołą do której uczęszczają „wybitnie” uzdolnieni młodzi ludzie, gdzie rządzi klika bezwzględnych, pięknych, bogatych i uprzywilejowanych nastolatków, mających mroczne sekrety, już był. Parę razy nawet. Słabe dialogi, urywana akcja, jakoś mało emocji – dreszczyku, czy szczypty choćby horrorku. Takie to płytkie wyszło. Nijakie. Bezpłciowe. Bohaterkę opętuje (czy jak to nazwać… opanowuje, zamieszkuje w niej???) duch antycznego bóstwa a ona w sumie nic z tego nie ma. Może trochę silniejsza jest i szybsza. Ale żadnego rentgena w oczach, ani pajęczych mocy, nie porasta sierścią podczas pełni, nawet latać nie umie. Za to musi wysysać siły witalne z ludzi – wampir energetyczny.

 

    Biedna sierota Cassandra Bell dostaje stypendium elitarnej akademii, która co semestr przenosi się do nowego miasta i cała upstrzona jest rzeźbami z motywami z mitologii greckiej. Szkołą rządzą tzw. Wybrani i nawet nauczyciele muszą się im podporządkowywać – Wybrani są uczniami. Okazuje się, że w szkole pechowo giną od jakiegoś czasu uczący się tam stypendyści. Cassie rozpoczyna śledztwo. Dowiaduje się, że to owi Wybrani krzywdzą uczniów wysysając z nich energię. Elitarny krąg organizuje casting na wolne miejsce i Cassie dostaje zaproszenie. Dziewczyna nie za bardzo chce się zgodzić ale zostaje ogłuszona, związana, uprowadzona i na siłę nafaszerowana duchem, a właściwie połową ducha, bo ceremonia zostaje przerwana. Od tej pory Cassie słyszy w głowie głos każący jej wysysać z ludzi energię.

 

     Nie wiadomo czemuż to Cassandra jest tak wyjątkowa i dlaczego różni się od innych Wybranych. Prawie nic nie wiadomo o rodzicach Cassie, ani o opiekunie, który podobno tyle dla niej zrobił, ogólnie wątki mało rozbudowane.

 

Może jakieś naiwne nastolatki tę książkę docenią, ale ja daję czerwoną kartkę.

 

Nie polecam.wtorek, 01 maja 2012, fosher

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka