Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Rain J. R., Luna

Autor: Polonisty [polonisty.blox.pl]

 

Przywlokłam sobie z biblioteki stosik nowości, nie w nim jeszcze tych wyczekiwanych przeze mnie pozycji, ale zaczekam. Wśród najnowszych zdobyczy jest Luna. Wampir do wynajęcia. Okazuje się, że moda na wampiry wymusiła na autorach pewną elastyczność i przejście na tematykę wampirzą – w celu utrzymania czytelnika. Horrory wampirze nigdy nas nie dziwiły, ale potem doszły romanse wampiryczne, komedie o wampirach a teraz przeczytałam kryminał/sensację o wampirach… Brakuje jeszcze SF o wampirach – wampiry z przyszłości albo z kosmosu :)

    Hmmmm chociaż wampiry jako rasa z kosmosu już są! Jest taka seria autorstwa Lary Adrian ;)

    Samantha Moon jest wampirem. Ma męża i dwoje dzieci. Sześć lat temu zaatakował ją potwór, wyssał z niej krew i zostawił na pewną śmierć. Ale Samantha przeżyła i od tej pory całe jej życie stanęło na głowie. Musiała rzucić pracę agenta FBA i przestawić się na dietę z krwi zwierzęcej (Sam nie pija z ludzi, chyba że w wyjątkowych sytuacjach). Luna (takiego nicku używa Sam w internecie) zostaje więc prywatnym detektywem pracującym w nocy. Pewien adwokat zleca jej odszukanie człowieka, który próbował go zabić. Nieznany sprawca strzelił klientowi pięć razy w głowę. Samanthę trochę zdziwił fakt, że adwokat przeżył coś takiego i zadziwiająco szybko doszedł do siebie… nawet blizny znikały z błyskawicznie. Sam bierze się do rozwiązywania sprawy i dowiaduje, że Kingsley Fulcurn jest wilkołakiem, odnajduje też sprawcę zamachu. Jednak w życiu prywatnym pani detektyw nie dzieje się dobrze. Mąż zdradza ją z sekretarką nie kryjąc swojego obrzydzenia do tego, czym stała się jego żona. Sam codziennie walczy ze swoją nową naturą, wstaje w ciągu dnia, wychodzi na słońce, byle by tylko być dobrą matką dla swych dzieci. Niestety, jej mąż Daniel szantażem zmusza ją, by odeszła i ogranicza jej kontakty z dziećmi. Grozi, że jeśli tego nie zrobi, ujawni wszystkim, że jest wampirem…

    Tu już mamy więcej tradycji! Wilkołak zmienia się podczas pełni w bestię (nie szczeniaczka) i trzeba go izolować, by nie zrobił komuś krzywdy. Wampir potrafi się zmienić w coś podobnego do nietoperza i lata sobie nad miastem. Słońce mu szkodzi, kołek w sercu też (Samantha przez jakiś czas panikowała na widok wykałaczek). Nie wiadomo co z czosnkiem i wodą święconą, ale może się dowiemy, bo kolejna część ma się ukazać w maju. Mam nadzieję, że Sam skopie tam odwłok swemu zdradzieckiemu mężowi!

Polecam!

 wtorek, 01 maja 2012, fosher
Tagi: Rain J R

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
p3o2
2014/10/02 08:19:26
A nic...w sumie wrzucam komentarz na przypadkowej podstronie. Szukam czegoś do czytania w rodzaju Drogi Cienia. Weeks. Tak sobie chadzam po internecie.
Ale napisałem ze względu na literówkę. W nagłówku strony. Szkoda oczu, bo kłuje. ;)
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka