Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Ruda Aleksandra, Odnaleźć swą drogę

Autor recenzji: Polonisty [polonisty.blox.pl]Postanowiłam, że nie popuszczę i dalej szukam jakiś fajnych książek fantazy made in Polska. Zaczęłam od przeglądania po nazwiskach. I w ten sposób znalazłam Aleksandrę Ruda. Problem tylko w tym, że to Rosjanka... Nie zraziło mnie to, ponieważ moim zdaniem Rosjanie piszą świetnie, a już o ich fantastyce mam jak najlepsze zdanie!

 

Zaczęłam od "Odnaleźć swą drogę" i wsiąkłam. Książka super! Od razu sięgnęłam po drugi tom i już przeczytałam. Smutno mi tylko, że trzeci przetłumaczony dopiero w połowie.

 

Książka opowiada o  pochodzącej z małego miasta studentce magii wykreślnej i jej przyjacielu półkrasnoludzie. Świetne, bardzo śmieszne dialogi i przezabawne perypetie okraszone romansem z nekromantą. Pojawiają się wszelkie znane z innych powieści stworzenia typu krasnoludy, zombi, nekromanci, elfy, orki itp. Czyta się jednym tchem.

 

Pozostaje mi teraz czekać na tom trzeci a w międzyczasie szukać obrońcy chwały polskich fantazypisarzy :(

 

PS. Wiem, że są Sapkowski, Lem, Pilipiuk, Piekara, ale jakoś mnie do nich nie ciągnie...
 

Autor recenzji: Honorata [ksiazkijaipankot.blogspot.com]

 

Tytuł: Odnaleźć swą drogę
Autor: Aleksandra Ruda
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron:464
Rok wydania: 2010

 

 SOLIDNA PORCJA MAGII I HUMORU Ze szczyptą lubczyku Nic nie jest proste, gdy pochodzisz z maleńkiej mieściny, aspirujesz do ukończenia renomowanego Uniwersytetu Nauk Magicznych, a twoje imię jest kompletnie niemagiczne. Tymczasem… Ola Lacha – dziewczyna o ciętym języku i wyjątkowym wdzięku – wyrasta na mistrzynię magii wykreślnej. Trochę pieprzu, ciut mięty, sporo erotyki, wielka przyjaźń i duża łycha magii. Z Olgą Lachą, półkrasnoludem Ottonem, uzdrowicielką Lirą, nekromantą Irgą i trollami żądnymi hardcore’owych przygód nie można się nudzić.

Historia prosta, opowiadająca o przygodach adeptki magii wykreślnej Oli Lachy, która przybywa na uniwersytet magii z małego miasteczka, jej perypetiach akademickich oraz miłosnych. Książkę tworzą opowiadania z każdego roku nauki. 

Mocną stroną książki są jej bohaterowie. Główna bohaterka jest płaczliwa, wybuchowa, pyskata, wiecznie nie ma się w co ubrać, figurze również daleko do doskonałości.   Wraz z półkrasnoludem  Ottonem tworzą parę mistrzów artefaktu.

Nekromanta Irga, to na narzeczony Oli, a Lira –uzdrowicielka - najlepsza przyjaciółka i współlokatorka.

Autorka, swoich barwnych bohaterów, stawia w bardzo nietypowych sytuacjach, opisując wszystko lekko, barwnie i z ogromną dawką humoru. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.

wtorek, 01 maja 2012, felicja79

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka