Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Smith Lisa Jane, Pamiętniki wampirów księga 1. Przebudzenie. Walka. Szał

Autor: Monweg [monweg.blox.pl]

 

"Pamiętniki Wampirów" to seria książek autorstwa L. J. Smith, na podstawie których, zdążył już powstać serial noszący ten sam tytuł. Lecz praktycznie tylko tytuł i osoby pozostały niezmienione. Ci, którzy tylko oglądali serial mają mylne zdanie w sprawie kilku kwestii. Książkowa Elena to przebojowa i pewna siebie blondynka a nie nieśmiała brunetka o gołębim sercu i zamiast nastoletniego brata ma czteroletnią siostrzyczkę. Akcja książki rozgrywa się w miasteczku Fell's Church, a nie Mystic Falls. 

 

Bohaterką książki jest oczywiście Elena. Najpiękniejsza i najbardziej popularna dziewczyna w szkole. Wydarzenia, które na zawsze zmienią jej życie zdarzają się wraz z rozpoczęciem kolejnego semestru -   pojawia się nowy uczeń - Stefano Salvatore. Jego niecodzienny wygląd i zachowanie natychmiast przykuwają uwagę wszystkich dziewczyn. Elena, lubiąca być w centrum zainteresowania, postanawia jak najszybciej sprawdzić kim jest tajemniczy nieznajomy. Z całych sił zapragnęła Stefano. Ale dopiero gdy już go zdobyła, zdała sobie sprawę z niebezpieczeństwa na jakie została narażona. Stefano wszak nie okazał się tym, kim się wydawał być - miał sekret o wiele mroczniejszy niż można było się domyślać.

W książce spotykamy się z dość dobrze znanym już schematem: on piękny i niebezpieczny, ona młoda i zakochana, oboje walczą z przeszkodami aby mogli być razem. Miłosna historia jest tylko szkieletem na którym opiera się znacznie bardziej złożona i trzymająca w napięciu przygoda.

 

Mamy tutaj Stefano i Damona - dwóch walczących ze sobą braci (niegdyś o piękną Katherine, która ich stworzyła, dziś o względy Eleny), uroczą Bonnie - dziewczynę z parapsychicznymi zdolnościami, złowrogą i upartą Caroline – szkolną rywalkę Eleny oraz Alarica Saltzman’a – nauczyciela historii, który w rzeczywistości bada zjawiska paranormalne. Losy większości z nich łączy ze sobą złowroga siła, która postanowiła zadomowić się w dotychczas sennym Fell's Church.

Wszyscy oni muszą połączyć siły aby pozbyć owej złowrogiej mocy, która ogarnia miasteczko i ich mieszkańców...

Myślę, że zakończenie zaszokuje wszystkich...mnie zaszokowało...piątek, 11 maja 2012, fosher

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka