Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Andrews Ilona, Magia kąsa

Autor recenzji: Honorata [ksiazkijaipankot.blogspot.com]

 

Tytuł: Magia kąsa
Autor: Ilona Andrews
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Rok wydania: 2010
 

Atlanta -  miasto opanowane przez magię i przez nią zrujnowane .Atakujące znienacka destrukcyjne fale magii, zalewają miasto niszcząc wybiórczo wytwory technologii, po czym odpływają tak samo szybko jak się pojawiły, pozostawiając po sobie zgliszcza. Pomiędzy zrujnowanymi budynkami, w zaułkach do których nikt, komu drogie jest życie, się nie zapuszcza, krążą dzieci rzucające uroki za pomocą zdechłego szczura, czarownicy parający się czarną magią, odmieńcy, postaci ze starych wierzeń.

W tym niebezpiecznym świecie wszyscy, chcący załatwić coś niezupełnie legalnego, ubić interes mogą zgłosić się do Gildii Najemników, której chlubą jest Kate Daniels. Ta silna, utalentowana i uzbrojona po zęby dziewczyna podejmie się każdej pracy, dającej godziwe wynagrodzenie.

Gdy na ulicach Atlanty zaczynają ginąć przedstawiciele najbardziej znaczących ugrupowań w mieście- zmiennoształtni ( Gromada) oraz wampiry (Ród), a  Kate odkrywa, że sprawca tych zbrodni przyczynił się do śmierci jej opiekuna rycerza-wróżbity ( Zakon), nie waha się podążyć jego śladem i pomścić przyjaciela.

Co wyróżnia tę książkę spośród dziesiątek traktujących o tematyce wampirów, wilkołaków i magii? Bohaterowie to jedna z mocnych stron powieści, postacie są świetnie zarysowane, zarówno te pierwszoplanowe jak i im towarzyszące. Każda z nich jest żywa, jedyna w swoim rodzaju, ukształtowana przez swoją przeszłość. Główna bohaterka, stara się chronić przez bliskością, chociaż skrycie za nią tęskni. Wie, że przez swoją przeklętą krew, może sprowadzić śmierć na tych, na których jej zależy. Woli więc być sama.

Duet małżeński piszący pod pseudonimem Ilona Andrews, przedstawia opowieść, pełną wartkiej akcji i trzymającą w napięciu od samego początku, w której znajdziemy zręcznie i ciekawie zawiązaną intrygę, niezwykła zwroty akcji oraz aurę tajemniczości. Mamy magiczne pojedynki, starcia na śmierć i życie, przyjaźń i rodzące się uczucie, wszystko okraszone ironicznym poczuciem humoru.

„Magia kąsa” to zajmująca i wciągająca książka, sprawnie napisana lekkim i ciekawy stylem, od której nie sposób się oderwać. To pierwszy tom z cyklu o Kate Daniels. Obecnie na rynku polskim kupić można cztery tomy serii. 

Idealna pozycja dla tych, którzy szukają czegoś interesującego do czytania.

Moja ocena: 5/6

niedziela, 17 czerwca 2012, felicja79

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: , *.dynamic.chello.pl
2014/01/23 20:37:00
Super książka. Właściwie tylko dla dziewczyn, ale naprawdę super.
polecksiazke.wordpress.com/2014/01/17/magia-kasa-parzy-uderza-i-krwawi/
-
Gość: xwomen, *.adsl.inetia.pl
2014/04/16 20:55:36
Zdecydowanie nie zgadzam się iż książki z serii "Magia..." Ilony Andrews są "Właściwie tylko dla dziewczyn". Dzięki temu że autorami jest małżeństwo, książka jest tak samo przyswajalna dla Pań jak i Panów :)
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka