Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Davidson Mary Janice, Nieumarła nieodwracalnie

Autor recenzji: Polonisty [polonisty.blox.pl]

 

Królowa Betsy IV

Czwarty tom Królowej Betsy jest, ale jakby go nie było. Dziwna sprawa. Mam wrażenie, że w książce brak jest głównego wątku, są tylko poboczne – takie mało ważne. Nie ma takiego, który wybijałby się na pierwszy plan. Zakończenie także jakieś niewyraźne. Uwaga bohaterów skupiona jest na zbliżającym się ślubie Betsy i Sinclair’a, ale książka nie kończy się ślubem… Nie chodzi o to, że ślub odwołano, po prostu ma się odbyć za jakiś czas. To by nie dziwiło, gdyby nie fakt, że wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż jest to ostatni tom przygód królowej wampirów.

W tym tomie jest też mniej rozważań o ulubionym temacie głównej bohaterki – czyli o butach, ale nadal jest zabawnie i z humorem;)

Betsy zajęta jest planowaniem swego ślubu i w ferworze przygotowań wymyka jej się, ukrywany dotąd fakt, że w pewnych intymnych sytuacjach, słyszy myśli swego narzeczonego. Sinclair jest przybity i wściekły, ponieważ w Księdze Umarłych (czy ja pisałam wcześniej, że księga spisana jest krwią ludzką i oprawiona jest w ludzką skórę???) napisano, że prawowici król i królowa wampirów będą w stanie czytać swe myśli, a Sinclair tego nie potrafi. Obawia się więc, że nie jest prawowitym małżonkiem Elizabeth. Betsy próbuje uświadomić ukochanemu, iż tak naprawdę to on niewiele traci nie znając jej myśli… Sytuacji nie poprawia fakt, że po mieście grasuje Parkingowy Zabójca a siostra Elizabeth (pomiot szatana, pamiętacie?) zaczyna przejawiać mordercze skłonności… Zgryzot przysparza też Jon - młodociany eks zabójca wampirów, który upiera się napisać biografię Królowej Wampirów pod tytułem… Nie-umarła i niezamężna…

Polecam tym co chcą się trochę pośmiać:)

Z niepokojem zauważam, iż komercyjne fantasy odchodzi od wampirów i wilkołaków, kierując się w stronę tematyki anielsko-demonicznej. 

czwartek, 28 czerwca 2012, felicja79

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka