Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Fantaskey Beth, Przyrzeczeni

Autor recenzji: Shoko [twinkle-heart.blogspot.com]

 

Tytuł: Przyrzeczeni
Autor:
Beth Fantaskey
Premiera: 9 maj 2011
Liczba stron: 408
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Ocena: 6/6

NOTA WYDAWCY:

Wampiry potrafią nieźle namieszać w życiu nastolatki…
Świat Jessiki staje na głowie, gdy w szkole pojawia się osobliwy uczeń z wymiany międzynarodowej, Lucjusz Vladescu. Jest arogancki, natrętny i, no cóż, nieziemsko przystojny. Na domiar złego twierdzi, że Jessica to rumuńska wampirza księżniczka i że na mocy paktu między ich rodami są zaręczeni! Dziewczyna nie chce wierzyć w te rewelacje, jednak kiedy zaczyna wertować Przewodnik dla nastoletnich wampirów po miłości, zdrowiu i emocjach, nachodzą ją wątpliwości…
Czy przeciętna nastolatka to dobry materiał na czarującą wampirzą księżniczkę?

 

Jessica jest zwykłą nastolatką, jednak do czasu gdy w jej szkole pojawia się nowy uczeń z wymiany międzynarodowej - Lucjusz Vladescu. Wraz z jego przyjazdem jej życie przewraca się o 360 stopni. Okazuje się, że Lucjusz jest rumuńskim księciem, a ona jest księżniczką Dragomir i zostali sobie przeznaczeni już w dniu narodzin. Jessica pomimo opowieści Lucjusza nie wierzy w nią, bo jak to możliwe że Lucjusz jest wampirem, ale nie ma kłów i nie łaknie krwi. Jessica postanawia żyć tak jak wcześniej. Jednak jakie będą tego konsekwencje? I na co naraża siebie i Lucjusza jeśli oboje nie dotrzymają paktu?

Podczas czytania książki (pierwszych rozdziałów) miałam wrażenie, że będzie to kolejna książka o miłostkach wampira. Jednak jak się póżniej okazało myliłam się i to bardzo. Uwagę czytelniczek przyciąga Lucjusz, który na początku jest irytujący i arogancki, jadnak później zmienia się chłopaka, który jest gotowy zrobić wszystko dla swojej ukochanej. Również ja straciłam dla niego głowę.

Rzadko zdarza się, że przeżywam razem z bohaterami ich decyzje, emocje i myśli. Każda emocja jest niemal namacalna. Książka jest zabawna, pełna ciętych ripost i niesamowicie wciągająca. Jest idealna na jeden wieczór. Według mnie tej książce nie można powiedzieć "nie" - trzeba ją przeczytać. Sama z niecierpliwością czekam na kolejną część.

 

"Doprawdy? Żadnych adoratorów? Szokujące. Wydawać by się mogło, że twoje umiejętności we władaniu widłami powinny ogromnie pociągać niektórych kawalerów z okolicy."

niedziela, 17 czerwca 2012, felicja79

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Julie Stranger, 176.116.200.*
2012/06/17 12:35:30
Czytałam i jakoś nie spodobała mi się.
-
Gość: I, *.dynamic.gprs.plus.pl
2014/11/21 16:28:05
Ja czytałam tę książkę to bardzo przeżywałam decyzje, sytuacje i wypowiedzi bohaterów.
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka