Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Lackey Mercedes, Prawo miecza

Autor: Alannada [luincaerherbata.blogspot.com]

 

Zaczęło się od piosenki Kerowyn's ride, usłyszanej na początku zeszłych wakacji. A właściwie - zaczęło się kilka lat temu, kiedy w bibliotece publicznej dopadłam Zgubę elfów, napisaną przez Andre Norton i Mercedes Lackey. O samej Zgubie elfów opowiem potem. W każdym razie w moje ręce w te wakacje wpadła pierwsza książka napisana przez samą Lackey. Prawo miecza, w oryginale By the sword, wydało wydawnictwo Zysk i S-ka (strona książki:Prawo miecza) w 1994 roku.
Jest to opowieść o młodej kobiecie, Kerowyn, córce niezbyt majętnego, ale i nie biednego szlachcica, wnuczce słynnej czarodziejki Kethry, która mieszkała w swojej wieży dość daleko od rodzinnego zamku Kero. Historia zaczyna się w dniu ślubu brata Kerowyn. Dziewczyna pełniła funkcję gospodyni zamku od czasu śmierci matki i już nie mogła się doczekać chwili, kiedy mogłaby oddać klucze szwagierce. Kerowyn nie ciekawiło pieczenie chleba, wolała ujeżdżać konie i polować - to miała zamiar robić po ślubie brata.
Niestety, w czasie wesela zamek został napadnięty, ojciec naszej bohaterki zginął, jej brat został ranny, a narzeczona porwana. Kerowyn podjęła próbę uratowania dziewczęcia obawiając się reakcji rodziny panny młodej. Wiedząc, że grupą najeźdźców dowodził czarodziej Kerowyn pojechała do babki chcąc ją prosić o pomoc, może jakiś artefakt robiący "bum!". Dostała od Kethry miecz zwany Potrzebą i wyruszyła niedoszłej szwagierce na ratunek.
Był to początek jej historii, bo po tej akcji nie mogła już zostać w domu. Jej droga zaprowadziła ją w wiele miejsc, w odlegle, dziwne kraje, nawet między Heroldów. A kochana Potrzeba zaczęła się w końcu budzić.
Prawo miecza to książka o poszukiwaniu własnego miejsca w śwecie, dążęniu do spełnienia marzeń, walce w słusznej sprawie i nauce miłości i przyjaźni. Wspaniała książka na poprawę humoru, pełna wartkiej akcji okraszonej odpowiednia ilością opisów.piątek, 01 czerwca 2012, fosher

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka