Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Norton Andre, Świat Czarownic w pułapce

Autor: Alannada [luincaerherbata.blogspot.com]

 

Drugi tom cyklu pióra Andre Norton, pod wdzięcznym tytułem Świat Czarownic w pułapce, pojawił się w 1990 roku nakładem wydawnictwa Amber. Książkę w 2011 ma wydać ponownie wydawnictwo Nasza Księgarnia, ale ta informacja nie jest ze strony samego wydawnictwa i nie jestem pewna, na ile jest prawdziwa.
Jest to kontynuacja historii Simona Tregartha, uciekiniera z naszego świata, który przez magiczną bramę przeszedł do innego świata, w którym także panuje wojna i zamęt.
Simon, poślubiwszy panię Jealithe, wcześniej będącą Czarownicą (w dniu ślubu oddała swój Klejnot, gdyż w Estcarpie Czarownice traciły swą moc po przespaniu się z mężczyzną), został Strażnikiem Granicznym na południowej granicy starego państwa.
I wszystko właściwie toczyłoby się dalej, bez większych problemów, gdyby nie to, iż Kolderczycy, wrogi lud przybyły z innego świata (bramą podobną do tej, którą przyszedł Simon), nadal stanowili zagrożenie, bo zniszczono tylko ich przyczółek w pobliżu Estcarpu.
A do tego Jealithe odkryła, że jej moc magiczne nie znikła, lecz zmieniła się nieco. Simon wyruszył więc, aby podjąć walkę z Kolderczykami, a Jaelithe podążyła do Es, aby odzyskać swój Klejnot i przyłączyć się do męża w planowanej zamorskiej wyprawie mającej na celu pokonanie i wygnanie Kolderczyków z ich świata.
Opowieść o poszukiwaniu nowych ścieżek i walce z brakiem akceptacji, o pokonywaniu barier i o przyjaźni i walce za swoje przekonania i o to, co się kocha. Uwielbiam tę książkę.
Książka jest wspaniała, wciąga równie mocno, jak pierwszy tom. Kiedy czytałam ją po raz pierwszy, to nie mogłam przestać, aż dotarłam do końca. Polecam i jeszcze raz polecam.piątek, 01 czerwca 2012, fosher
Tagi: Norton Andre

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka