Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Salvatore R. A., Strumienie srebra

Autor: Alannada [luincaerherbata.blogspot.com]

 

Piąty tom Legendy Drizzta Strumienie srebra, jest kontynuacją Kryształowego reliktu. Salvatore napisał książkę w 1989 roku,1998 w Polsce pojawiła się w 1998, nakładem wydawnictwa ISA (strona książki: Strumienie srebra).
Opowieść dotyczy poszukiwań Mithrilowej Hali przez znanych nam z wcześniejszych tomów Drizzta Do'Urden, mrocznego elfa, Wulfgara, barbarzyńcę, niejakiego Bruenora B., krasnoluda i halfinga Regisa.
Spotykając się z przejawami rasizmu, Drizzt rozważa powrót do mrocznego, podziemnego miasta i morderczego trybu życia, który porzucił. Wulfgar zaczyna przezwyciężać awersję swojego szczepu do magii. Regis ucieka przed zabójcą, który w połączeniu ze złymi czarnoksiężnikami chce doprowadzić przyjaciół do zagłady. Wszystkie marzenia Bruenora i życie towarzyszy, zależą od działań jednej młodej i dzielnej kobiety.*
Czyli tak - Drizzt, jęczy jeszcze bardziej i częstuję swą filozofią, co powoli zaczyna wkurzać. Wulfgar chełpi się mięśniami i macha młotem na wszystkie strony (czasem trafiając w czyjeś głowy). Bruenor zaczął tę wyprawę od okłamania najlepszego przujaciela, Regisowi jest przykro, ale i tak wyżera zapasy. A Catti-brie znudziło się w Dolinie Lodowego Wichru, więc zmieniła dres i przestawiła zupę na mniejszy gaz żeby polecieć za nimi.
Może jestem za ostra dla tej książki, ale jakoś mnie nie poruszyła. No dobrze, można ją przeczytać, jeśli w zasięgu ręki nie ma nic ciekawszego.
*Cytat pochodzi ze strony książki.piątek, 01 czerwca 2012, fosher

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka