Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Williams Tad, Wojna kwiatów

Autor recenzji: Honorata [ksiazkijaipankot.blogspot.com]

 

Wojna i przygoda

 

Tytuł: Wojna kwiatów
Autor: Tad Williams
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron:708
Rok wydania: 2006
 

Jako że jestem wielbicielką twórczości Tada Williamsa, to w kilku słowach o autorze.

Williams po ukończeniu high school zrezygnował z dalszej nauki . Imał się różnych zajęć: był sprzedawcą butów, agentem ubezpieczeniowym, roznosił gazety, grał w zespole rockowym  Przez prawie 10 lat był gospodarzem programu radiowego, uczył w szkole, pracował w dziale multimediów .

W pewnym momencie Williams odkrył jednak powołanie pisarskie. Pierwszą książką, która wydał, była Pieśń Łowcy, która zapoczątkowało jego wielką karierę pisarska.

 

Nowa, współczesna powieść, rozgrywającą się w Północnej Karolinie… i dziwnym, równoległym świecie, który istnieje na najdalszych krańcach wyobraźni.

Theo Vilmos jest trzydziestojednoletnim wokalistą w niezbyt popularnym zespole rockowym. Kiedyś obdarzony ogromną, niemal magiczną charyzmą na scenie i poza nią, teraz boryka się z codziennością. Kiedy życie daje mu w kość jak nigdy dotąd, Theo szuka wytchnienia w samotnej chacie wśród lasów. Czyta dziwny pamiętnik nieżyjącego już krewnego, który opisuje podróż do magicznego świata Faerie. Nim Theo zdąży uznać zapiski za majaczenia wariata, sam trafia do miejsca, które przechodzi jego najśmielsze oczekiwania… Miejsca, w którym wypełni się jego przeznaczenie.

 

Theo jest człowiekiem niedojrzałym,  imającym się różnych zajęć. Śpiewa w zespole rockowym, dorabia tu i ówdzie, nie wiedząc co zrobić ze swoim życiem. Wszystko się zmienia, gdy jego dziewczyna traci dziecko, po czym wyrzuca go na bruk, a matka umiera. Zostawiony sam sobie Theo sprzedaje dom po matce i wynajmuje domek w górach. Podczas porządkowania pamiątek rodzinnych natrafia na pamiętnik wuju, ekscentryka, podróżującego po całym świecie. Pamiętnik opowiada o przygodach w innym, magicznym świecie Faerie.

Theo wciąga się bardzo w opowieść, ale nie traktuje jej poważnie do czasu, aż poprzez przejście między światami rzucony zostaje do świata opisywanego przez wuja. Świat zamieszkany jest przez istoty podobne do ludzi tworzące tzw. kwietne rody, oraz mnogość innych istot jak duszki, gobliny czy piksy.

Theo musi nauczyć się nie tylko rządzących światem Faerie zasad, ale także dowiedzieć się ,dlaczego większość rządzących w tej krainie  kwietnych rodów chce go zabić.

 Williams jest czarodziejem słowa, pięknie maluje obraz bajkowej krainy, która momentami bardziej przypomina opowieść grozy. Przygoda, wojna, miłość, bohaterskie czyny, to wszystko przewija się przez karty książki tworząc znakomitą całość.

Bohaterowie są wyraziści, trójwymiarowi, pełni emocji. Główny bohater to zwykły człowiek, który znalazł się w kompletnie obcym i wrogim otoczeniu, nie znając jego zasad, stąd tak bliski staje się czytelnikowi, który może się z nim utożsamiać.

Na pewno nie będziecie zawiedzeni lekturą. Polecam.

Moja ocena 6/6

piątek, 01 czerwca 2012, felicja79
Tagi: Williams Tad

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka