Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Cabot Meg, Nienasyceni

Autor recenzji: Honorata [ksiazkijaipankot.blogspot.com]

 

Autor: Meg Cabot
Tytuł: Nienasyceni
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania:2010

 

Masz już serdecznie dość słuchania o wampirach?

Meena Harper też.

Niestety jej szef uważa, że wątek wampiryczny doskonale sprawdzi się w telenoweli, której scenariusz pisze Meena. Jakby nie miała dość problemów ze zjawiskami paranormalnymi: w końcu nie każdy potrafi tak jak ona przewidywać śmierć innych ludzi. Ale prawdziwe kłopoty zaczną się dopiero, gdy spotka Luciena… choć mogłoby się wydawać, że to chodzący ideał – piekielnie inteligentny, nieludzko przystojny i nieziemsko seksowny…


Nienasyceni oferują praktycznie wszystko, czego potrzeba dobremu czytadłu  - miłość, nadprzyrodzone zdolności, przygoda, akcja, zbrodnia, wampiry (!), a wszystko to okraszone dużą dawką humoru.

Meena Harper potrafi przewidzieć ludzką śmierć, z tego też powodu znajomi omijają ją szerokim łukiem a chłopak zostawia dla innej „normalnej „ dziewczyny. Do tego dochodzą kłopoty w pracy, stan finansów przyprawiający o zawał oraz bezrobotny brat okupujący mieszkanie. Życie wydaje się Meene ciężkie i niesprawiedliwe do momentu poznania rumuńskiego księcia Luciena, w którym zakochuje się bez pamięci powalona jego nieodpartym urokiem i seksapilem.

Gdy wszystko zaczyna układać się jak w bajce, a dziewczyna nie może uwierzyć w swoje szczęście, w jej mieszkaniu pojawia się...pogromca wampirów.

Akcja nabiera tempa, przedstawiciel Gwardii Palatyńskiej (zbrojnego ramienia Watykanu do zwalczania sił nadprzyrodzonych) tropi wampira, który zabija młode kobiety a ich zwłoki, pozbawione krwi, porzuca w publicznych miejscach. Książę wampirów, również poszukuje zbrodniarza, gdyż naraża on  na wykrycie cały wampirzy ród, żyjący dotychczas w symbiozie z ludźmi.

Wątek miłosny przeplata się z kryminalnym i paranormalnym tworząc niezwykle udaną i zabawną całość, którą czyta się lekko i przyjemnie. Autorka, wątki wampiryczne potratowała z przymrużeniem oka i chwała jej za to. W zalewie romantycznych powieści paranormalnych ta książka tchnie świeżością i zachęca do przeczytania. Mimo oklepanych motywów i wątków, książka broni się, dzięki lekkiemu stylowi, wartkiej akcji i zabawnym dialogom.

Polecam miłośniczkom literatury wampirycznej, ale też zwolenniczkom zabawnej i lekkiej literatury kobiecej.

Meena Harper powraca w książce "Nieposkromieni” wydanej przez Amber w 2011 roku.

Moja ocena: 5/6środa, 04 lipca 2012, felicja79
Tagi: Cabot Meg

Polecane wpisy

  • Tomaszewska Marta, Królowa Niewidzialnych Jeźdźców

    Autor recenzji: ZaczytAnia [ zaczytania.blox.pl ] baśniowo i fantastycznie - (d)o celu Czym fantasy różni się od baśni? Objętością? Targetem? Stopniem

  • Gaiman Neil, M jak Magia

    Autor: Adam Kopeć [ magiaksiazek.pl ]  Litera magii Jaką literą pisana jest magia? Oczywiście literą M. M jak Magia to zbiór opowiadań Neila Gaimana .

  • Cabot Meg, Magiczny pech

    Autor: Polonisty [ polonisty.blox.pl ] Meg Cabot to autorka kojarzona raczej z serią dla nastolatek Pamiętnik księżniczki, która to seria, po wyproduko

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka