Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Gaiman Neil, M jak Magia

Autor: Adam Kopeć [magiaksiazek.pl]Litera magii

Jaką literą pisana jest magia? Oczywiście literą M. M jak Magia to zbiór opowiadań Neila Gaimana. Opowiadań przedziwnych i tajemniczych. Jedne historie, wywołają u Ciebie gęsią skórkę, inne rozbawia. Wszystkie za to zadziwią.

Neil Gaiman już wiele razy napisał coś co odbiega on kanwy znanej mi fantastyki. Również każde, z opowiadań zebranych w książce  M jak Magia zaskoczy Cię oryginalnością.

Jak sprzedać most?

Dowiesz się jak można sprzedać most. Pamiętaj jednak, że musisz być naprawdę przebiegły, żeby taki przekręt Ci się udał. Może jednak warte to jest ryzyka?

Jak smakuje żuk?

Zastanawiałeś się jak smakuje żuk? Mi nigdy coś takiego do głowy nie przyszło. Chociaż próbuję rzeczy spoza kuchni polskiej – jadłem już żabie udka, różne owoce morza, sushi i próbuję coraz to innych rzeczy, ale żuka nie próbowałem. Nawet jak byłem dzieckiem.

Festiwal makaronów

Ostatnio nawet poszedłem na festiwal makaronów w pizza hut razem z narzeczoną. Nigdy nie byłem na tak długim obiedzie. Siedzieliśmy 3 godziny zanim spróbowaliśmy wszystkich makaronów z menu.

Przy okazji przegrałem zakład. Nie wierzyłem, że moja narzeczona jest w stanie zjeść po połowie porcji wszystkich makaronów za jednym razem. Mimo, że podawane porcje były znacznie mniejsze on standardowego menu do była ciężka walka. Nawet mi się ledwo udało.

Cóż, moje słoneczko jak czegoś chce to potrafi postawić po swoim. Mimo, że już w połowie menu się najadła dotarła do końca. Co prawda resztką sił, ale mimo wszystko zakład wygrała. Ja musiałem się wypłacić, ale i tak najtrudniejsza była droga powrotna do domu z takim dodatkowym bagażem w brzuchu :D

Neil Gaiman opisuje Klub Epikurejczyków , który próbował znacznie dziwniejszych rzeczy niż żuki. Czego dokładnie próbował i jak się to dla niego skończyło to już musisz sam przeczytać ;)

Przyjaciel kot

Masz kota? Ja wolę psy, ale zawsze koło mojego domu kręciły się również różne koty. Po jednej z historii Neila Gaimana bardzo cieszy mnie, że miseczka mleka jest napełniana co wieczór i każdy chętny może z niej skorzystać.

Jedenaście

11 właśnie tyle jest historii w książce M jak Magia. Ja opisałem krótko tylko 3, a jest jeszcze 8 i każda jest cudownie inna i warta przeczytania. Każda pobudza Twoją wyobraźnie i zapisuje się mocno w pamięci.

P.S.

Uważaj na mosty ;)czwartek, 26 lipca 2012, fosher
Tagi: Gaiman Neil

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka