Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

King William, Szpon Ragnara

Autor: Adam Kopeć [magiaksiazek.pl]Potężny wojownik

Wyobraź sobie komandosa, mężczyznę równie szerokiego jak wysokiego, którego ciało składa się z potężnych mięśni, którego szkielet został wzmocniony podobnie jak Wolverine. Taki typ bohatera przedstawia nam William King w książce Szpon Ragnara i wcale nie jest on jedynym, który wygląda jak Arnold Schwarzenegger na sterydach. Główny bohater należy do oddziału Kosmicznych Marines, których nie chciałbyś spotkać w biały dzień, a tym bardziej w ciemnej alejce.

Dlaczego King tworzy tak potężnych bohaterów, ponieważ muszą oni stawiać czoła równie groźnemu wrogowi, przeciwnikowi, który jest groźniejszy nawet od tych potężnych Marines. Jeśli czytałeś już książki o Gotreku Zabójcy to znasz tego wroga. Tym przeciwnikiem jest Chaos. Walka z nim trwa od wieków, jest krwawa i nie widać jej końca.

To znów Gotrek Zabójca

Mimo przeniesienie historii w rok 40 000, to Szpon Ragnara bardzo przypomina mi historie o Gotreku Zabójcę. Zmieniła się broń – zamiast ostrego topora częściej korzysta się potężnych strzelb, zmieniły się sposobu podróżowania – zamiast koni używa się statków kosmicznych, ale wróg pozostał ten sam, krew wciąż jest tak samo czerwona, a nawet magia ma swoje miejsce w świecie kosmicznych marines.

William King bardzo dobrze sobie radzi z budowaniem krwawych i mrocznych historii. Stawianiu przed swoimi bohaterami coraz cięższych i trudniejszych wyzwań, z których wychodzą z kolejnymi bliznami. Codziennością jest utrata towarzysza broni. Codziennością jest walka. Codziennością jest śmierć. Codziennością jest niepewne jutro.

Walka w zespole

Ragnar, czyli główny bohater jednym z oddziału Kosmicznych Wilków, wie jak istotna jest praca w drużynie, wielokrotnie ryzykował życia dla zespołu i wielokrotnie ktoś z grupy ratował mu życie. W walce z Chaosem walka zespołowa jest jedyną szansą na wygraną. Mimo to nasz bohater często lubi działać w pojedynkę, zaślepia go misja, nienawiść do wroga, do Chaosu. Ragnar najbardziej nienawidzi jednak Marines, którzy przeszli na stronę wroga, którzy poddali się pokusą potęgi ciemnej strony.

Kosmiczny Wilk

Szpon Ragnara to II tom po Kosmicznym Wilku opowieści o Ragnarze. To kolejna książka, którą czyta się po to, żeby zapomnieć o codzienności, o trudnościach dnia codziennego. Nasze codzienne problemy bledną w porównaniu do wyzwań, którym muszą stawić kosmiczni Marines.środa, 25 lipca 2012, fosher
Tagi: King William

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka