Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

King William, Zabójca Gigantów

Autor: Adam Kopeć [magiaksiazek.pl]Książka dla facetów

Cykl o Gotreku Zabójcy jest przeznaczony dla facetów spragnionych akcji, walki i krwi, więc jeśli nie lubisz nieustannych bitew, gdzie krew leje się gęsto, możesz nie czytać dalej i omijać książki z Gotrekiem Zabójcą z daleka ;)

Dawno temu przeczytałem Zabójcę Smoków i dopiero niedawno znalazłem w bibliotece inną książkę opisującą przygody Gotreka Zabójcy i jego kompana Felixa. Książka którą znalazłem w bibliotece nosi tytuł  Zabójca Gigantów i nie jest pierwszą z cyklu, ani kolejną po Zabójcy Smoków, ale nie ma to znaczenia, gdyż to co najważniejsze w utworach o Gotreku i Felixie to akcja i ścielący się gęsto trup.

William King w Zabójcy Gigantów przechodzi od jednej krwawej potyczki do następnej. Czytelnik, podobnie jak bohaterowie książki, nie ma chwili wytchnienia. Nawet pozorne okresy odpoczynku i swawoli przynoszą wyzwania w postaci konkursów picia, bądź są okazją do przechwalania się wcześniejszymi wyczynami na polu bitwy.

W Zabójcy Gigantów Gotrek musi sprzymierzyć się z elfem Teclisem, co jest mu w nie smak i najchętniej zatopiłby w nim swój topór bojowy. Wrogość Gotreka widać w każdej rozmowie. Elf i krasnolud wypominają sobie zaszłe zniewagi obu ras. Sytuację łagodzi Felix, który towarzyszy Gotrekowi, gdyż zamierza opisać historię jego walk oraz jego śmierć. Felix dba o utrzymanie kruchego sojuszu wykazując się zmysłem dyplomaty.

Zabójca Gigantów

Gotrek Zabójca - krasnolud pozbawiony honoru poszukuje śmierci z godnym przeciwnikiem. Im groźniejszy lub im liczniejszy wróg tym lepiej. Gotrek nie okazuje strachu i z radością, a często wręcz z szaleńczym zapałem, rzuca się w wir walki. Walczył już z Trollami, Skavenami, Demonami, Bestiami, Wampirami i wszystkich ich pokonał. Kolejnym groźnym przeciwnikiem jaki poczuje topór Gotreka jest gigant, ale zanim dojdzie do finałowej potyczki, czeka Cię drogi czytelniku droga przez potyczki i bitwy z wieloma innymi wrogami. Będziesz wędrował wraz z Gotrekiem i Felixem po ścieżkach Pradawnych i spotkasz sługi Chaosu, które je zamieszkują.

Krew, walka i śmierć

Obiecuje Ci, że jeśli zdecydujesz się przeczytać Zabójcę Gigantów, nie zabraknie Ci krwi, walki i śmierci, którą Gotrek Zabójca hojnie rozdaje. Kiedy będziesz czytał książkę Williama Kinga podniesie się Twój poziom adrenaliny i nie spadnie nawet na minutę ;)

Wiem, że Zabójca Gigantów nie jest ambitną książką, bazuje na prymitywnych instynktach, ale jestem facetem i potrzebuję czasem walki i wyzwania, tak mnie stworzyła natura, dlatego z chęcią przeczytałem opowieści o Gotreku Zabójcy i będę szukał innych książek z cyklu w bibliotece.środa, 25 lipca 2012, fosher
Tagi: King William

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka