Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

King William, Zabójca Skavenów

Autor: Adam Kopeć [magiaksiazek.pl]Cuchnące kanały

Czy wiesz jak wyglądały kanały w średniowiecznych miastach? W większości przypadków nawet ich nie było i wszystkie nieczystości spływały ulicami. Z pewnością jednak potrafisz sobie wyobrazić ten smród, który jest nieodłączną częścią kanałów. Dzisiejsze kanały nie różnią się pod tym względem od tych z średniowiecza. Z pewnością nie schodzisz do nich po to, żeby cieszyć swój nos cudownymi woniami. Właśnie w kanałach spotykasz Gotreka Zabójcę na początku książki Williama Kinga. W kanałach, które są znacznie mniej przyjazne od dzisiejszych.

Szczurza rzecz

Najgroźniejszym stworzeniem jakie mógłbyś znaleźć pod ulicami miasta, w którym mieszkasz byłby najprawdopodobniej szczur. Oczywiście szczurów w ściekach jest więcej niż jedna rodzina. Tak naprawdę nie chcesz zastanawiać się ile ich się tam gnieździ :D

Gotrek w kanałach musi stawić czoła istotom znacznie groźniejszym niż szczury - Skavenom, stąd też i tytuł książki. William King nie wysila się w tej serii z tytułami ;) Najgroźniejszy przeciwnik Gotreka z książki znajduje się w tytule. Więc kolejna książka serii ma ten niespodziewany tytuł - Zabójca Skavenów.
Czym jest Skaven? To tak naprawdę duży, przerośnięty, zmutowany szczur o szczątkowej inteligencji, chociaż trafiają się osobniki, które potrafią czytać i pisać :)

Zdrada czy popłaca?

Schemat jest standardem serii - potwory spotykają Gotreka, Gotrek zabija potwory. Krew leje się tak samo obficie jak we wcześniejszych książkach z serii tylko tym razem nie jest czerwona tylko czarna - tak się kończą mutację, że nawet krew psują w człowieku, czy też może w szczurze?

Wiesz jak trudno znaleźć szczura w kanale? Nie jest to prosta sprawa. Te gryzonie potrafią się wcisnąć w naprawdę małe i ciemne dziury. Dlatego Felixowi i Gotrekowi nie udało by się znaleźć i zaprzepaścić planów skavenów, gdyby nie byłaby to bardzo zdradziecka rasa. Zmutowany szczur jest tak zdradziecki, że jest gotów zdradzić członków własnej rasy tylko po to, żeby nie uzyskali oni zbyt wielkich wpływów w klanie i nie stanęli w hierarchii wyżej od niego. Zabójstwo wyżej postawionego skavena jest najpopularniejszym sposobem awansu ;)

Krew i śmierć dla relaksu

Jeśli czytałeś chociaż jedną książkę z tej serii wiesz, że bazuje ona na krwi i śmierci i jeśli pojawiają się jakieś inne wątki to są one drugorzędne. Ta seria pozwali Ci odpocząć od skomplikowanych powieści detektywistycznych i zaplątanych historii miłosnych. Więc jeśli gustujesz w niewyrafinowanej lekturze, gdzie główna fabuła kręci się wokół kolejnych walk i trupów William King i Zabójca Skavenów jest pozycją dla Ciebie.środa, 25 lipca 2012, fosher
Tagi: King William

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka