Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Pląskowski Tomasz, Wzgórze ślimaków

Autor recenzji: Fenrir [zaginionyalmanach.blogspot.com] 

 

Tytuł: Wzgórze ślimaków
Autor: Tomasz Pląskowski
Wydawnictwo: GONETA.NET
Ilość stron: 141
Rok wydania: 2007
Cena: ?? PLN
Ocena recenzenta: 7+/10
Tekst sponsorowany

 

Całkiem miłe połączenie obyczajówki z lekką nutą fantastyki – tak w skrócie można podsumować „Wzgórze ślimaków” Pląskowskiego. Powieść opowiada dość niezwykłe losy pewnego autora komiksów, który wplątał się w dość ciekawe wydarzenia.

Trzeba przyznać, że autor intryguje od samego początku – z pozoru nudne wątki fabularne przeplata z wydarzeniami z czasów, gdy palenie na stosach czarownic było dość powszechną rozrywką ludności. A w połączeniu z pewnymi wydarzeniami z przyszłości dostajemy naprawdę dobrą powieść, która nie pozwala się nudzić od początku do końca.

Tekst trzyma dość wysoki poziom jakościowy. Wprawdzie potknięcia językowe są dość częste, jednak jest ich zdecydowanie mniej, niż w wielu innych ebookach. Opisy są zgrabne, autor zaś nie gubi się w narracji, prowadząc czytelnika od punktu A do punktu Z, co jest bolączką dla wielu innych autorów – tworzą oni chaotyczną fabułę, momentami sami nie wiedząc, co tak naprawdę chcieli napisać.

Niestety, bohaterowie są piętą Achillesową „Wzgórza ślimaków”. Nie są oni specjalnie zarysowani, stanowią raczej tło dla dużo ciekawszej fabuły, a czytelnik może odnieść wrażenie, że cała powieść mogłaby zaistnieć bez nich. Owszem, mamy tu naprawdę duży przekrój osobowości, jednak to zdecydowanie nie wystarcza, choć niewątpliwie dzięki temu zabiegowi tekst nabiera kolorytu.

„Wzgórze ślimaków” to niewątpliwie pozycja ciekawa i zdecydowanie niedoceniona. Warto po nią sięgnąć, jeśli gustujecie w elektronicznych książkach. Nie powinniście czuć się zawiedzeni.

wtorek, 10 lipca 2012, felicja79

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka