Koalicja blogów na rzecz promocji fanstastyki
Blog > Komentarze do wpisu

Śmigiel Łukasz, Demony

Autor: Fenrir [zaginionyalmanach.blogspot.com] 

 

Tytuł: Demony
Autor: Łukasz Śmigiel
Wydawnictwo: Red Horse
Ilość stron: 318
Rok wydania: 2008
Cena: za grosze w księgarniach internetowych
Ocena recenzenta: 7/10
 
Demon siedzi w każdym z nas. W jednym jest to prawdziwe demonisko, w drugim mały demonik. Niemniej nie można wykluczyć obecności diablich pomiotów w każdym „ja”. Łukasz Śmigiel postanowił je ze sobą skonfrontować w swojej książce.
Nie ukrywam, że ocena zbiorów opowiadań to trudne zadanie chociażby z tego względu, że każde opowiadanie wypadałoby ocenić jednocześnie oddzielnie i całościowo, jako składowa książki. Każdy utwór ma w sobie coś, za co można go polubić lub znienawidzić. „Demony” są idealnym zobrazowaniem tych słów. Są tu opowiadania, które porywają z każdą stroną, są też takie, które horror odsłaniają dopiero na sam koniec, lekko nużąc czytelnika po przydługim wstępie.
Muszę jednak przyznać, że z każdej strony wieje tu grozą i ciemnością. Obracać będziemy się w najróżniejszych okresach historycznych – demony odkryją swoją obecność zarówno w czasach współczesnych, jak i na froncie obu wojen światowych. I wierzcie mi, zdziwicie się niemiłosiernie, widząc, jakie zło potrafi przybrać formy. Lepiej przyglądnijcie się dobrze napotkanym przechodniom. „Diabli” wiedzą, czy nie jest on przypadkowo kolejnym, który tylko czyha na waszą duszę.
Jeśli oceniać całość, mogę powiedzieć, że nie jest ona szokująco dobra. Owszem, momentami autor naprawdę potrafi zaskoczyć czytelnika swoim pomysłem (psychodeliczność tekstu aż bije w oczy), jednak nie sprawia zarazem, że kolejne strony przewraca się z zębami szczękającymi ze strachu. Ot, czasami dla urozmaicenia odnajdziemy też humorystyczne epizody, ale nic poza tym. Książkę można traktować jako ciekawostkę, a warto spróbować – tytuł jest dostępny za grosze w księgarniach internetowych.poniedziałek, 09 lipca 2012, fosher

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Koalicja blogów
Dołącz do nas :-) UWAGA: zmiany!

Recenzenci:
Nika
Ew
Felicja
Krainaczytania
Avo_lusion
Polonisty
Lena
Monweg
Jareckr
Pestis
Fenrir
ZaczytAnia
Viginti Tres
Jenny
Książkówka
Sophie
Isztar
Alannada
GumcioBook
Megajra
Clarissa
Honorata
Shadya
Shoko
Agnieszka (krimifantamania)
Barwinka
Agata Przygoda
Adam Kopeć


Spotkania autorskie
Rafał Kosik
Andrzej Pilipiuk


Szablon
28 szablon ornament - fioletowy


Spis treści
A - H
I - P
R - Ż
Wyszukiwarka